beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

5 slovenských fashion influenceriek, ktoré sa oplatí sledovať na Instagrame

5 slovenských fashion influenceriek, ktoré sa oplatí sledovať na Instagrame

Ukazujú nám, aké značky sú momentálne trendy, čo nosiť, kam chodiť na dobrú kávu alebo aké farby budú „in“. Majú vplyv,… Ukazujú nám, aké značky sú momentálne trendy, čo nosiť, kam chodiť na dobrú kávu alebo aké farby budú „in“. Majú vplyv, pevnú fanúšikovskú základňu a vedia to náležite využiť. Influencerky sa na Slovensku roja ako huby po daždi...

Ako vznikol ikonický parfum Chanel N° 5

Ako vznikol ikonický parfum Chanel N° 5

Píše sa rok 1920 a slávna návrhárka Gabrielle ,,Coco” Chanel premýšľa, ako vo svojom módnom biznise expandovať ďalej.… Píše sa rok 1920 a slávna návrhárka Gabrielle ,,Coco” Chanel premýšľa, ako vo svojom módnom biznise expandovať ďalej. Jej úmyslom je začať vyrábať značkovú kozmetiku, ale jej hlavným zámerom je vytvoriť unikátny parfum, ktorý by stelesňoval modernú ženu.

STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU PO DEPILÁCII

STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU PO DEPILÁCII

Depilácia – jedna z procedúr, ktoré sme ochotné podstúpiť pre krásu napriek nepríjemným pocitom či až bolesti.… Depilácia – jedna z procedúr, ktoré sme ochotné podstúpiť pre krásu napriek nepríjemným pocitom či až bolesti. Našťastie, dnes už poznáme aj šetrné odstraňovanie neželaných chĺpkov, ktoré nám a najmä našej pokožke nedáva až tak zabrať. Tak či onak, po každej depilácii či už doma alebo v profesionálnom salóne, je dôležitá aj tzv. „starostlivosť po“.

ZAŽIARTE POČAS NAJKRAJŠÍCH SVIATKOV ROKA

ZAŽIARTE POČAS NAJKRAJŠÍCH SVIATKOV ROKA

Pozerajúc do kalendára zisťujeme, že sa nenápadne, ale isto znova blížia najkrajšie sviatky roka. Opäť nás čakajú výzvy… Pozerajúc do kalendára zisťujeme, že sa nenápadne, ale isto znova blížia najkrajšie sviatky roka. Opäť nás čakajú výzvy, ako v práci stihnúť všetky termíny, premýšľame, kedy začať postupne s vianočnými prípravami a ako zmanažovať svojich najbližších, aby si sviatky všetci užili naplno. Nezabudnite sa popri všetkom však aj na chvíľku zastaviť a na moment sa venovať aj sama sebe.

VERNOSŤ JEDNEJ ZNAČKE

VERNOSŤ JEDNEJ ZNAČKE

My ženy milujeme rozmanitosť. Asi preto máme minimálne 20 párov topánok a porovnateľný počet kabeliek. Veď jedno s… My ženy milujeme rozmanitosť. Asi preto máme minimálne 20 párov topánok a porovnateľný počet kabeliek. Veď jedno s druhým musí ladiť. Podobne väčšina z nás premýšľa aj pri nákupe kozmetiky. Rôzne značky, tisíce farebných odtieňov a nekonečné množstvo vôní. Kto by odolal?

PREČO JE DOBRÉ MAŤ VLASTNÚ KOZMETICKÚ PORADKYŇU?

PREČO JE DOBRÉ MAŤ VLASTNÚ KOZMETICKÚ PORADKYŇU?

Dôvera a ešte raz dôvera. To je hneď na úvod odpoveď na otázku v nadpise. Samozrejme si výhody rozhodnutia využívať… Dôvera a ešte raz dôvera. To je hneď na úvod odpoveď na otázku v nadpise. Samozrejme si výhody rozhodnutia využívať služby jednej kozmetičky či preferenciu jedného salóna rozoberieme konkrétnejšie. V nasledujúcich riadkoch niekoľko bodov z praxe len pre vás.

Ako podporiť krásu mihalníc

Ako podporiť krásu mihalníc

Chceme, aby boli čo najvýraznejšie, no našej starostlivosti často unikajú. Pritom sa musia vysporiadať so všetkými… Chceme, aby boli čo najvýraznejšie, no našej starostlivosti často unikajú. Pritom sa musia vysporiadať so všetkými poveternostnými vplyvmi, naším vekom aj životosprávou. Preto by bolo fajn pripomenúť si, čo všetko si naše mihalnice zaslúžia.

Túto zimu sa nechtom medze nekladú

Túto zimu sa nechtom medze nekladú

Už pri pohľade na prehliadkové móla s kolekciami jeseň/zima 2016 bolo jasné, že táto sezóna bude priať nechtom každej z… Už pri pohľade na prehliadkové móla s kolekciami jeseň/zima 2016 bolo jasné, že táto sezóna bude priať nechtom každej z nás - bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre decentnú úpravu, alebo si ich necháte vyzdobiť ako vianočný stromček. Zhromaždili sme ukážky aktuálneho nechtového dizajnu a je len na vás, či sa necháte inšpirovať.

SALÓNY KRÁSY A MUŽI

SALÓNY KRÁSY A MUŽI

Možno ste si už po prečítaní nadpisu povedali „Určite nič pre toho môjho.“ Profesionálny salón však má čo ponúknuť… Možno ste si už po prečítaní nadpisu povedali „Určite nič pre toho môjho.“ Profesionálny salón však má čo ponúknuť nielen nám ženám, ale i našim drahým polovičkám. Našťastie, pomaly, ale iste sa objavuje viac a viac mužov, ktorým záleží na svojom zovňajšku a pochopili, že sprchovací gél nie je jediný kozmetický prípravok určený pánskej pokožke.

NOVÁ KOLEKCIA OPI!

NOVÁ KOLEKCIA OPI!

Príďte si k nám po novú kolekciu od OPI, tentokrát inšpirovanú kultovým filmom Raňajky u Tiffanyho :) Príďte si k nám po novú kolekciu od OPI, tentokrát inšpirovanú kultovým filmom Raňajky u Tiffanyho :)

Vrásky okolo očí: Čo zaberie?

Vrásky okolo očí: Čo zaberie?

V prvom rade prevencia. Pokožka očného okolia má len pol milimetra, preto sa z nej dá čítať pribúdajúci vek, všetok váš… V prvom rade prevencia. Pokožka očného okolia má len pol milimetra, preto sa z nej dá čítať pribúdajúci vek, všetok váš smiech aj plač, UV žiarenie, kozmetické prehrešky, aj nezdravý životný štýl. Ako teda tvorbu vrások okolo očí držať na životnom minime?

Prolook patrí k svetovej špičke

Prolook patrí k svetovej špičke

Od konca septembra zdobí recepciu Prolooku v bratislavskom Auparku ocenenie Best Day Spa, ktoré salón krásy získal na… Od konca septembra zdobí recepciu Prolooku v bratislavskom Auparku ocenenie Best Day Spa, ktoré salón krásy získal na celosvetovej konferencii Thalgo Worldwide Beauty Tour 2016 v konkurencii poskytovateľov spa služieb z päťdesiatich krajín. S majiteľkou a manažérkou salóna Máriou Bernáthovou sme sa porozprávali o tom, čo všetko táto prestížna cena znamená.

TIETO VÝŤAŽKY VLASOM SVEDČIA

TIETO VÝŤAŽKY VLASOM SVEDČIA

Jednou z najdiskutovanejších tém žien po lete býva starostlivosť o vlasy. Mnohé z nás to poznajú – vyblednutá farba,… Jednou z najdiskutovanejších tém žien po lete býva starostlivosť o vlasy. Mnohé z nás to poznajú – vyblednutá farba, vlasy suché, lámavé a zničené pod vplyvom dvojmesačných radovánok v slanej morskej vode alebo chlórom napustených slovenských kúpaliskách. Nevešajte však hlavu a neobjednávajte sa hneď na radikálne strihanie. Stačí len pohľadať tých správnych kozmetických pomocníkov a o pár dní máte vlasy ako z reklamy.

DOMÁCE RECEPTY PRE KRÁSU

DOMÁCE RECEPTY PRE KRÁSU

Upokojujúce a liečivé účinky medu poznajú ľudia už stáročia. Obsahuje množstvo prospešných látok vrátane vitamínov,… Upokojujúce a liečivé účinky medu poznajú ľudia už stáročia. Obsahuje množstvo prospešných látok vrátane vitamínov, ktoré sa využívajú nielen v gastronómii, ale aj v kozmetike. Máte v chladnejších obdobiach

AKO VYBERAŤ PARFUM

AKO VYBERAŤ PARFUM

Parfumérstvo je veľmi staré a špecifické umenie. Tvorcov vôní v minulosti často vyvažovali i zlatom. Každý z nás má iný… Parfumérstvo je veľmi staré a špecifické umenie. Tvorcov vôní v minulosti často vyvažovali i zlatom. Každý z nás má iný vkus a iný nos na vône. Doslova. Poďme sa preto bližšie pozrieť na to, ako si pre seba vybrať tú správnu vôňu.

AKO SA O SEBA STARAŤ V TEHOTENSTVE

AKO SA O SEBA STARAŤ V TEHOTENSTVE

Tehotenstvo je krásne a fascinujúce obdobie. A o to viac zaujímavejšie, že každá žena ho prežíva inak a po svojom. Týka… Tehotenstvo je krásne a fascinujúce obdobie. A o to viac zaujímavejšie, že každá žena ho prežíva inak a po svojom. Týka sa to aj zmien na pleti a pokožke celého tela. Mnoho žien má šťastie a obídu ich ako ranné nevoľnosti, tak aj problémy so striami či padajúcimi vlasmi. Pre tie ostatné prinášame niekoľko rád, ako sa im vyhnúť alebo aspoň udržať pod kontrolou.

Ťažké nohy? Vieme, čo potrebujú

Ťažké nohy? Vieme, čo potrebujú

Poznáme to: Dlhé sedenie v práci a vysoké opätky robia svoje. Aj preto pri starostlivosti o vaše nôžky nezostávame "len… Poznáme to: Dlhé sedenie v práci a vysoké opätky robia svoje. Aj preto pri starostlivosti o vaše nôžky nezostávame "len" pri dokonalej pedikúre. Doprajeme im aj masáž, vďaka ktorej sa vám krásne upravené nechty na chodidlách spoja s pocitom, že vaše nohy sú ako pierko.

Majte svoj vek pevne v rukách

Majte svoj vek pevne v rukách

Internet je plný fotografií škodoradostne odhaľujúcich starnúce ruky celebrít, ktoré svoj vek úspešne maskujú skvelou… Internet je plný fotografií škodoradostne odhaľujúcich starnúce ruky celebrít, ktoré svoj vek úspešne maskujú skvelou postavou, kozmetickým umením možného či výsledkami chirurgického zásahu. Ako však dosiahnuť, aby vekový rozdiel medzi tvárou a rukami nebol čoraz väčší?

Jesenný šatník pre vašu pleť

Jesenný šatník pre vašu pleť

Refresh garderóby by rozhodne nemal byť jediným spôsobom úspešného zakončenia letnej sezóny. Aj vaša pleť potrebuje … Refresh garderóby by rozhodne nemal byť jediným spôsobom úspešného zakončenia letnej sezóny. Aj vaša pleť potrebuje "obnoviť šatník" a my máme pre vás zoznam povinných kúskov, ktoré by v ňom určite nemali chýbať.

Tešíte sa z letného opálenia? Ďakujte Coco Chanel

Tešíte sa z letného opálenia? Ďakujte Coco Chanel

Najslávnejšia módna návrhárka minulého storočia by nedávno oslávila svoje 133. narodeniny. To však nie je jediný dôvod,… Najslávnejšia módna návrhárka minulého storočia by nedávno oslávila svoje 133. narodeniny. To však nie je jediný dôvod, prečo si ju chceme na konci leta pripomenúť. Ak sa totiž pri pohľade do zrkadla tešíte zo svojho dovolenkového bronzu, pokojne ho môžete považovať za model priamo od Coco Chanel.

História hladkej pokožky

História hladkej pokožky

Verili by ste, že prvé zmienky o brazílskej depilácii pochádzajú už zo starovekého Egypta? A že v stredoveku bolo módne… Verili by ste, že prvé zmienky o brazílskej depilácii pochádzajú už zo starovekého Egypta? A že v stredoveku bolo módne odstraňovať si vlasy nad čelom? Prečítajte si krátku históriu (d)epilácie a buďte spolu s nami vďační za vynálezy novoveku.

Jesenné odtiene OPI odrážajú osobnosť Kerry Washington

Jesenné odtiene OPI odrážajú osobnosť Kerry Washington

Ako by ste farebne vyjadrili klasickú jeseň s energiou žien americkej metropoly, aby ste pritom zvýraznili ich vnútornú… Ako by ste farebne vyjadrili klasickú jeseň s energiou žien americkej metropoly, aby ste pritom zvýraznili ich vnútornú silu a krásu zároveň? Svetový líder v oblasti profesionálnej starostlivosti o nechty a dvorný dodávateľ ProLooku to vidí jasne: ako kolekciu OPI Washington D.C. pre sezónu jeseň/zi

Nenechajte pokožku vysmädnúť

Nenechajte pokožku vysmädnúť

Všetko, čo v ProLook-u robíme pre hydratáciu vašej pleti, môžete výrazne podporiť doma. Nielen používaním prípravkov,… Všetko, čo v ProLook-u robíme pre hydratáciu vašej pleti, môžete výrazne podporiť doma. Nielen používaním prípravkov, ktoré vám odporúčame, ale aj zavlažovaním pokožky zvnútra. A že je pitie vody nuda? Tak pripájame zopár tipov, ktoré rozhodne majú šťavu.

3 tipy, ako si vybrať správny rám okuliarov k vašej tvári

3 tipy, ako si vybrať správny rám okuliarov k vašej tvári

Okuliare. V ideálnom prípade by sme mali na každú príležitosť osobitné. Striedali by sme ich podľa aktuálnej nálady,… Okuliare. V ideálnom prípade by sme mali na každú príležitosť osobitné. Striedali by sme ich podľa aktuálnej nálady, oblečenia, počasia... No pravdou je, že okuliare sú drahé a väčšinou nám musia stačiť jedny, maximálne dvoje.

Masáž tváre doma neskúšajte! Jej výkon patrí do rúk odborníčky.

Masáž tváre doma neskúšajte! Jej výkon patrí do rúk odborníčky.

Technika kozmetickej masáže sa vyvíja už od čias antiky. Cieľom nie je len ovplyvňovanie svalov tváre, ale aj pôsobenie… Technika kozmetickej masáže sa vyvíja už od čias antiky. Cieľom nie je len ovplyvňovanie svalov tváre, ale aj pôsobenie na všetky tri vrstvy kože. Masáž tváre zabraňuje ochabnutiu a prejavom starnutia.

VYHLÁSENIE SALÓNU PROLOOK K ODSTÚPENIU ZO SÚŤAŽE SLOVAK BEAUTY AWARDS 2016

VYHLÁSENIE SALÓNU PROLOOK K ODSTÚPENIU ZO SÚŤAŽE SLOVAK BEAUTY AWARDS 2016

S poľutovaním Vám oznamujeme, že salón krásy ProLook a jedna z jeho zamestnankýň Šarlota Smetanová odstúpili zo súťaže… S poľutovaním Vám oznamujeme, že salón krásy ProLook a jedna z jeho zamestnankýň Šarlota Smetanová odstúpili zo súťaže Slovak Beauty Awards 2016. Dôvodom je spôsob hlasovania v tejto ankete, ktorý veľmi jednoducho umožňuje zmanipulovať jej výsledky v prospech ktoréhokoľvek zo súťažiacich.

Suzi Weiss-Fischmann: Keď ide o nechty, nič nie je tabu!

Suzi Weiss-Fischmann: Keď ide o nechty, nič nie je tabu!

Každý jeden lak so značkou OPI nesie jej jedinečný esprit. Odštartovala revolúciu tmavých nechtov, jej červený odtieň… Každý jeden lak so značkou OPI nesie jej jedinečný esprit. Odštartovala revolúciu tmavých nechtov, jej červený odtieň I´m Not Really a Waitress získal deväťkrát ocenenie Best Nail Polish award. Trendy v nechtovom dizajne nikto nepozná lepšie ako Suzi Weiss-Fischmann, spoluzakladateľka OPI. Ona totiž

Starostlivosť o pleť chutí výborne

Starostlivosť o pleť chutí výborne

Na vašom oslnivom vzhľade nám záleží aj v čase medzi vašimi návštevami Prolooku. Osobné konzultácie tento raz dopĺňame… Na vašom oslnivom vzhľade nám záleží aj v čase medzi vašimi návštevami Prolooku. Osobné konzultácie tento raz dopĺňame o zoznam potravín, ktorých konzumácia podporuje všetko, čo si doprajete v našom salóne krásy v Bratislave.

Bez týchto 18-tich vecí sa na dovolenke nezaobídete! Malý kozmetický check-list

Bez týchto 18-tich vecí sa na dovolenke nezaobídete! Malý kozmetický check-list

Leto je za rohom a vy už máte určite kúpenú dovolenku v nejakej fajnovej destinácii. Pripravili sme pre vás zopár tipov… Leto je za rohom a vy už máte určite kúpenú dovolenku v nejakej fajnovej destinácii. Pripravili sme pre vás zopár tipov, na čo v žiadnom prípade nezabudnúť, keď si budete baliť kufre.

Party snov!

Party snov!

Lúčite sa so slobodou, máte narodeniny, povýšili vás v práci, alebo sa len tak chcete stretnúť so svojimi kamarátkami?… Lúčite sa so slobodou, máte narodeniny, povýšili vás v práci, alebo sa len tak chcete stretnúť so svojimi kamarátkami? Rozmýšľate, kam ich pozvete – do baru, na diskotéku? A čo tak urobiť to úplne inak?

Mária Bernáthová: Krásu kultivujeme aj pod povrchom

Mária Bernáthová: Krásu kultivujeme aj pod povrchom

Majiteľka prestížneho salónu krásy ProLook v Bratislave je povestná napojením na akýsi nevyčerpateľný prúd originálnych… Majiteľka prestížneho salónu krásy ProLook v Bratislave je povestná napojením na akýsi nevyčerpateľný prúd originálnych nápadov, ktoré sú zväčša zdrojom inovácií v prospech jej klientov. Jej najnovšie aktivity však nezostali pri revolučných kozmetických novinkách, ale posúvajú vnímanie krásy

Aby ste v lete žiarili viac ako slnko

Aby ste v lete žiarili viac ako slnko

Zoznam procedúr povinných minimálne pred príchodom letnej sezóny máte určite v malíčku s dokonalou manikúrou. Aby ste… Zoznam procedúr povinných minimálne pred príchodom letnej sezóny máte určite v malíčku s dokonalou manikúrou. Aby ste ich však stihli zaradiť včas do svojho kalendára aj popri tvarovaní postavy a zháňaní perfektných plaviek, radšej si ich pripomeňme.

História manikúry. Strhujúca ako najnovšie trendy v nechtovom dizajne

História manikúry. Strhujúca ako najnovšie trendy v nechtovom dizajne

Viete, že drsné múry, trest smrti, automobilový priemysel a dentálne potreby majú niečo spoločné? Znie to neuveriteľne,… Viete, že drsné múry, trest smrti, automobilový priemysel a dentálne potreby majú niečo spoločné? Znie to neuveriteľne, ale tento bizarný zoznam úzko súvisí s úpravou nechtov. Pohľad do jej histórie vás presvedčí o tom, že manikúra súčasnosti je nielen vyjadrením estetiky, ale predovšetkým jemnosti.

Príbeh OPI

Príbeh OPI

Svetové celebrity na ňu nedajú dopustiť a býva partnerom dlhoočakávaných filmových trhákov. Vznikla pritom iba v roku… Svetové celebrity na ňu nedajú dopustiť a býva partnerom dlhoočakávaných filmových trhákov. Vznikla pritom iba v roku 1981 pod menom Odontorium Products Inc...

Plešina (nie) je sexi

Plešina (nie) je sexi

Muži sú plešatí kvôli nadmernej produkcii testosterónu a to ich robí nielen plešatými, ale aj neobyčajne atraktívnymi a… Muži sú plešatí kvôli nadmernej produkcii testosterónu a to ich robí nielen plešatými, ale aj neobyčajne atraktívnymi a dokonca sexuálne produktívnymi. A nielen to - plešatosť má aj priamu spojitosť s inteligenciou a tak môžeme bez väčšej námahy prísť ku záveru, že plešatí muži spĺňajú hneď niekoľko

Thalgo ošetrenia

Thalgo ošetrenia

Predstavujeme Vám luxusné kozmetické ošetrenia s prípravkami od francúzskej spoločnosti Thalgo... Predstavujeme Vám luxusné kozmetické ošetrenia s prípravkami od francúzskej spoločnosti Thalgo...

Rozhovor pre magazín Milliard Sun

Rozhovor pre magazín Milliard Sun

Starostlivosť o svoj zovňajšok sa čoraz častejšie dostáva do popredia záujmu, a to nie len vo svete žien. Aj keď zo… Starostlivosť o svoj zovňajšok sa čoraz častejšie dostáva do popredia záujmu, a to nie len vo svete žien. Aj keď zo strany „silnejšieho“ pohlavia je stále cítiť akýsi chlad, predsa sa začínajú ľady roztápať. Tento stav ma podnietil k návšteve štúdia prolook, kde som prežil to najpokojnejšie dopoludn

Brazílska depilácia cukrovou pastou

Brazílska depilácia cukrovou pastou

Určite si veľa z vás pamätá na scénu zo seriálu SEX V MESTE, kde Carrie (fakt si už nespomínam, ktorá z nich to bola)… Určite si veľa z vás pamätá na scénu zo seriálu SEX V MESTE, kde Carrie (fakt si už nespomínam, ktorá z nich to bola) absolvuje depiláciu intímnych miest. Že išlo naozaj o tieto miesta, bolo zjavné...

Vaša netlačená vizitka

Vaša netlačená vizitka

Gestá, sú súčasťou prejavu každého človeka. Veľa o ňom povedia. Pestované, krásne ruky s dokonalými a zdravými nechtami… Gestá, sú súčasťou prejavu každého človeka. Veľa o ňom povedia. Pestované, krásne ruky s dokonalými a zdravými nechtami sú prvou vizitkou ešte predtým, ako niekomu dáte tlačenú vizitku, a preto im treba venovať dostatočnú pozornosť...

Desatoro manikúry (Eva)

Desatoro manikúry (Eva)

Sú v neustálom nasadení, vystavené tým najhorším podmienkam a večným stredobodom pozornosti: ruky! Keďže sú vizitkou… Sú v neustálom nasadení, vystavené tým najhorším podmienkam a večným stredobodom pozornosti: ruky! Keďže sú vizitkou celého vášho tela, potrebujete perfektne urobenú manikúru, ktorá ukáže váš štýl a zmysel pre detail...

Unikátny Vinea prieskum odhalil tajomstvá krásy slovenských žien

Unikátny Vinea prieskum odhalil tajomstvá krásy slovenských žien

Začiatkom roka 2011 sa v štyroch slovenských mestách uskutočnil unikátny VINEA prieskum s jasným cieľom zistiť, ako sa… Začiatkom roka 2011 sa v štyroch slovenských mestách uskutočnil unikátny VINEA prieskum s jasným cieľom zistiť, ako sa ženy na Slovensku starajú o svoje nechty. Pestované ruky a upravené nechty sú neoddeliteľnou súčasťou našej osobnej krásy a zároveň...

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top