beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Brazílska depilácia cukrovou pastou

Určite si mnohé z vás pamätajú na scénu zo seriálu SEX V MESTE, kde Carrie  (fakt si už nespomínam, ktorá z nich to bola) absolvuje depiláciu intímnych miest. Že išlo naozaj o tieto miesta,  bolo zjavné . Zdvihnutá noha smerom k hlave a hlavne mohutný výkrik.

No a teraz späť do reality. Takto to naozaj nevyzerá. Dramatizácia  obsahu nemusí vždy zodpovedať skutočnosti. Povedzme si to narovinu. Áno, príjemné to nie je. Ale pôrod je fakt horší :). 
Aby som vám to celé priblížila a vysvetlila, mám za sebou oboje. Pôrod a už aj niekoľkokrát brazílsku depiláciu. A navyše množstvo spokojných a nadšených zákazníčok, od ktorých zbieram spätné väzby. Verte mi, že sú z toho celkom humorné príbehy. Takže ako to celé prebieha?


Na objednaný termín príďte umyté a hlavne nie oholené. Potrebujete, aby dĺžka chĺpkov bola aspoň 5 milimetrov. Hanba-nehanba, kozmetička má tam dole presne to, čo aj vy. A verte,  už ich videla toľko, že tá vaša krasotinka ju určite nezaujíma o nič viac. Ľahnete si na lehátko, nožičky od seba a ideme na to. Na miesta, ktoré chcete depilovať, nanesie kozmetička detský zásyp a potom teplú cukrovú pastu proti smeru rastu chĺpkov.  Rýchlym pohybom vytrhne chĺpky v smere ich rastu. Toto je základný rozdiel pri depilácii voskom, kde sa vosk nanáša presne opačne a bez použitia zásypu. Chĺpky sú depilované s korienkami a tým sa predchádza pocitu „husacej kože“ ako po holení žiletkou. Celý postup sa opakuje dovtedy, pokiaľ sa neodstránia všetky ochlpené miesta vrátane zadočka.


Aj v tomto prípade sú populárne rôzne „účesy“, ktorých tvar si predkreslíte pred depiláciou. Po samotnom úkone sa miesta poutierajú vlhkým teplým uterákom, keďže pasta je kompletne rozpustná vo vode. Už sa vám nestane, že sa budete trápiť odstránením zbytkov materiálu tak, ako je to pri použití voskov. Na záver nanesie kozmetička upokojujúci gél a výsledok je hotový. Depilovaná oblasť je okamžite hladká a začervenanie je ojedinelé.  Cukrová pasta je zložená z čisto prírodných zložiek a to cukru, vody a citrónovej šťavy.  Jej  použitie je vhodné aj pre citlivú pokožku, nespôsobuje alergie a je vhodná pre depiláciu všetkých častí tela.


A na záver ešte jedno odporučenie. Ak si na brazílku stále netrúfate, použite anestetickú masť EMLA, ktorá vám miesto znecitlivie. Nanesiete ju priamo na miesta, ktoré chcete depilovať a to približne 2 hodiny pred úkonom. Zakryte miesto potravinovou fóliou, oblečte si bavlnené nohavičky a myslite na to, že o tri hodiny bude po všetkom. Ten efekt, ktorý zbadáte, stojí určite za to.

 

Mária Bernáthová, majiteľka salóna Prolook

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top