beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Povinná zimná výbava pre vašu pleť

Chlad, suché ovzdušie, ostré slnko a spomalenie kožného metabolizmu. Kombinácia, ktorá je pre pokožku zimnou hrozbou. Na to, aby vám nezamrzol úsmev na tvári, budete potrebovať kvalitnú výbavu. 

Thalgo MCeutic

UV ochrana

Slnko má v zime tie isté účinky ako v lete, takže krémy či mejkapy s dostatočným UV filtrom odkladať netreba. Na bežné použitie stačí dvadsiatka, na lyžovačku si treba zobrať prípravky s vyšším ochranným faktorom - do vysokých horských polôh až päťdesiatku. 

 

 

Krém

Vyberať si treba, samozrejme, podľa typu pleti, ale zima si vyžaduje hydratáciu za pomoci výživných ingrediencií a mastnejšej bázy. Môžete pouvažovať o krémoch s obsahom bambuckého masla, mandľového alebo olivového oleja či pleťových olejoch s prírodnými výťažkami z levandule, jojoby alebo harmančeka. 

 

 

Jemné odličovače

Na odstránenie mejkapu zvoľte odličovacie mlieko, micelárnu vodu so zvlhčujúcimi ingredienciami a na oči odličovač na olejovej báze. S tlakom vatového tampóna na pleť to príliš nepreháňajte. A očistenú tvár nenechávajte bez krému dlhšie než pár sekúnd. 

 

 

Voda

Na umývanie používajte vlažnú, pokiaľ to len ide. Horúca sprcha je síce v zime príjemná, ale pokožku zbytočne vysušuje. Pozor, po umytí tváre vodou počkajte aspoň hodinu, kým vyjdete z domu. Voda zostáva dôležitá aj ako nápoj. V zime síce vládnu skôr čaje alebo káva, lenže tie na hydratáciu pleti nestačia. Skúste namiesto nich teplú vodu s citrónom.

Zlupovacie masky

Keď už si zadovážite výborný výživný krém, bola by škoda, keby sa k podstate veci  musel prebojúvať cez odumreté kožné bunky. Zlupovaciu masku je vhodné používať nielen na tvár, ale aj na ruky. A hneď po jej odstránení naniesť krém. 

Jedlé masky

Mnohé z toho, čo vaša pleť v zime potrebuje, nájdete v potravinách. Vynikajúce hydratačné služby poskytujú med, jogurt, avokádo, banán či olivový, mandľový alebo jojobový olej. Pozrite sa do svojich zásob, rozumne zmixujte a výsledok v krémovej konzistencii nechajte na pleti pôsobiť približne dvadsať minút. Na konzumáciu si nechajte pochúťky s vysokým obsahom vody a s dostatkom vitamínu C, zinku a omega-3 mastných kyselín. 

Balzam na pery

Majte ho vždy pri sebe. Najlepšie s prírodnými výťažkami a na lyžovačku aj s UV filtrom. Doma si zasa môžete natrieť pery poriadnou vrstvou medu a nechať ho pôsobiť dovtedy, kým ho nezmaškrtíte. 

 

Rukavice, šály a ponožky

Každý centimeter pokožky, ktorý môžete uchrániť pred priamym kontaktom s mrazom, by ste uchrániť mali. Vyhýbajte sa však materiálom, ktoré môžu pleť podráždiť. Rukavice a ponožky môžete využiť aj v noci - na prekrytie chodidiel a rúk, na ktoré nanesiete silnú vrstvu balzamu, aby ste im zabezpečili intenzívnu hydratáciu. 

Zvlhčovač vzduchu

Vykurovanie vysušuje ovzdušie a s ním aj pokožku. Preto sú zvlhčovače vzduchu dôležitou kozmetickou pomôckou s najsilnejšími účinkami v spálni, kde predsa len trávite najviac domáceho času.

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top