beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Ako docieliť špičkovú manikúru v domácom prostredí

Aj vy si určite kladiete otázku ako si urobiť perfektnú manikúru na rukách a ako si správne naniesť lak na nechty bez pomoci odborníčky. V tomto článku vám prezradím všetko,  aby výsledný efekt bol čo najlepší a manikúra vám vydržala čo najdlhšie.
 
 
 

Iste ste si všimli, že keď si dáte spraviť manikúru v beauty salóne, vydrží vám lak na nechtoch neporovnateľne dlhšie ako keď si nalakujete nechty samé doma. Je to z jednoduchého dôvodu. Mnohé z vás nedodržiavajú presné kroky pri ošetrovaní a nanášaní laku na nechty. Veľmi dôležitý je výber manikúrových pomôcok, ktorý netreba podceniť. Prvý a najdôležitejší krok k správne upraveným nechtom je vhodný pilník. Zvoľte ten, ktorý je určený na prirodzené nechty. Väčšinou je označený číslom 180/240 a označuje zrnitosť plochy pilníka. Čím jemnejšia je zrnitosť, tým šetrnejší je pilník k prirodzeným nechtom. Ak máte doma sklenený pilník, môžete použiť aj ten. Taktiež je šetrný k prirodzeným nechtom. Neodporúčam použivať nožničky, pretože často dochádza k mikropoškodeniu nechta, následkom ktorého sa môže začať štiepiť. 
 
Keď máte nechty pekne opilníkované a skrátené do vami vyhovujúceho tvaru, je vhodný čas na zmäkčenie kožtičky okolo nechtového lôžka. 
 
 
 

Opäť tu máme dve alternatívy. Buď si spravíte teplý vodný kúpeľ na nechty, alebo namiesto vody vlejete do misky roztopený kokosový alebo olivový olej. Pri tomto procese musíte byť trpezlivé a ruku nechať ponorenú vo vode alebo oleji minimálne 10 minút. Keď už máte kožtičku zmäkčenú, použite zatláčatko, takzvaný pusher, alebo najjednoduchšia verzia je pomarančové drievko (viď video). Kožtičku zatláčajte jemne, aby ste nepoškodili nechtové lôžko. Zvyšnú kožtičku vám odporúčam odstrániť špečiálnymi kovovými klieštikmi, ktoré sú na to určené. Na odstránenie prebytočnej kožtičky môžete použiť aj takzvanú kocku (viď video), špeciálny pilník, ktorý môže byť rôznej zrnitosti z každej strany. Je to však zložitejší  postup. Pokiaľ si na tento zákrok netrúfate, navštívte vašu nechtovú dizajnérku, tá vám prebytočnú kožtičku odstráni.
 
Jedným z najdôležitejších krokov, na ktorý netreba zabudnúť,  je zmatnenie povrchu nechtu. To je dôležité preto, aby vám lak lepšie priľnul k nechtu a aby trvácnosť lakovania bola čo najdlhšia. Na zmatnenie nechtu použite už spomínanú kocku. Keď máte nechty zmatnené, pokračujte  v ďalšom bode procesu, ktorým je použitie odmasťovača na nechty. Jednoducho navlhčite odlíčovací tampón a nechty aj okolitú kožtičku precízne odmastite. 
 
Tento krok je veľmi dôležitý, pretože z mastného nechtu by sa lak začal veľmi rýchlo odlupovať.
 
 
 

Zdĺhavú procedúru už máte za sebou. Teraz nasleduje samotné lakovanie. Na nechty vždy aplikujte podkladovú bázu, čiže podkladový lak. Následne naneste  dve vrstvy farebného laku a celé to ukončite vrchným lakom, tzv. top coatom. Medzi nanášaním jednotlivých vrstiev laku počkajte minimálne dve minúty. Lak tak rýchlejšie uschne a trvácnosť krásnej manikúry a výsledného efektu nalakovaných nechtov sa predĺži. 
 
 
 

Pilník je vyrobený na báze nanotechnológie, čím vám zaručí šetrné skrátenie nechtu bez jeho poškodenia. Tou istou plochou pilníka môžete povrch nechtu vyleštiť a výsledkom je zrkadlovo lesklý povrch. Môžete si ho zakúpiť priamo v salóne Prolook alebo v našom e-shope . 
 
Táto sklenená leštička má niekoľko výhod oproti tej klasickej. Je to najmä fakt, že vám vydrží niekoľko rokov, je možné ju opakovane dezinfikovať a je vhodná aj pre malé deti, či vašich domácich miláčikov.
 
Ak si chcete pozrieť presné kroky, rady a tipy pri správnej manikúre, nech sa páči, pozrite si inštruktážne video na tomto linku.
 
Želám vám veľa trpezlivosti.
 
Mária Bernáthová
Majiteľka Prolook Beauty Intelligence Institute

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top