beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Jesenný šatník pre vašu pleť

Refresh garderóby by rozhodne nemal byť jediným spôsobom úspešného zakončenia letnej sezóny. Aj vaša pleť potrebuje "obnoviť šatník" a my máme pre vás zoznam povinných kúskov, ktoré by v ňom určite nemali chýbať.
 

1. Voda

Osem pohárov denne nie je méta, ale nevyhnutnosť. Pokožke ťažko skúšanej slnkom, pieskom či slanou alebo chlórovanou vodou treba poskytnúť podporu aj z vnútra. Navyše, rozumný pitný režim vám pomôže zbaviť sa toxínov a prekonať reakciu na bližiace sa vykurovacie obdobie. Pomôcť si môžete čerstvým ovocím a zeleninou - tie najúčinnejšie druhy sme vám predstavili v jednom z predchádzajúcich článkov.

2. Kozmetika na zahryznutie

Pomôcť pleti, aby si zvykla na suchšie a chladnejšie podnebie a pripravila sa na náročnú zimu, môžu jedlá bohaté na omega 3-mastné kyseliny, antioxidanty, vitamín A, C a E. Nielenže umožníte pleti opäť zažiariť, ale urobíte niečo aj pre svoju imunitu. 
 

3. Jemnejšia čistiaca emulzia

Na hydratáciu pleti myslite stále, aj pri jej čistení. Jemnejšie a krémovejšie emulzie, ktoré neupchávajú póry a hydratačné toniká s optimálnym pH prospejú pleti, ktorá je po dovolenkovej sezóne drsnejšia a suchšia. 
 

5. Výdatnejšie krémy

Spolu so sandálikmi odložte aj ľahké hydratačné krémy. Vaša pleť sa teraz potrebuje obliecť do výdatnejších zvláčňujúcich prípravkov, ktoré ocení predovšetkým v noci. Vďaka nim opäť získa svoju elasticitu.
 

6. UV ochrana

Slnko nekončí spolu s prázdninami, na čo by ste mali pamätať pri výbere nového denného krému. Na ochranu pred UV žiarením mimo letnej sezóny vám však postačí aj ochranný faktor pätnástka.
 

7. Ohľaduplný peeling 

Odumreté kožné bunky treba, samozrejme, odstrániť. Ale aj tu treba brať do úvahy všetky letné dobrodružstvá, ktoré vaša pleť musela absolvovať. Preto zvoľte peeling s vyváženým pH, ktorý podporí prirodzenú obnovu pokožky a jej absorbčnú schopnosť. 
 

8. Termín v Prolooku

Ideálne raz za týždeň je vhodné dopriať pokožke veľkorysejšiu starostlivosť, ktorá urýchli vzkriesenie pleti namáhanej agresívnym slnkom. Stimulácia obnovy kožných buniek je jednou z našich vášní a tým najkvalitnejším základom jesenného outfitu vašej tváre. Kontaktujte nás :)

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top