beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Aby ste v lete žiarili viac ako slnko

Zoznam procedúr povinných minimálne pred príchodom letnej sezóny máte určite v malíčku s dokonalou manikúrou. Aby ste ich však stihli zaradiť včas do svojho kalendára aj popri tvarovaní postavy a zháňaní perfektných plaviek, radšej si ich pripomeňme. 
 


Jarné vzkriesenie pokožky

Koža má lepšiu pamäť než elektronický diár. Preto by sme vo vlastnom záujme mali pre ňu robiť veci, za ktoré nám bude vďačná. Na jar určite privíta, ak ju zbavíte akýchkoľvek nánosov zimy a začnete ju pripravovať na zvedavé letné pohľady. Ideálnym úvodom je celotelový peeling, napríklad so zrniečkami morskej soli a trstinového cukru, ktorý pokožku zbaví odumretých čiastočiek kože a pekne ju prejasní. V ProLook ho navyše kombinujeme s príjemnou masážou za použitia zlatého oleja či s telovým zábalom. Absolútnou nevyhnutnosťou je dôkladná hydratácia, ktorá vašej pokožke pomôže vysporiadať sa s očakávanými dávkami slnečného žiarenia. Výber správnej pleťovej a dekoratívnej  kozmetiky by mal ísť ruka v ruke s precíznym čistením pleti doma a jej pravidelným odborným ošetrením v salóne krásy.
 

Znamienka chcú termín u dermatológa

Rizikové znamienka nepatria na slnko, ale do ordinácie. Ak ste návštevu dermatológa nestihli v zime, už je navyšší čas. Benígne výrastky alebo pigmentácie možno odstrániť viacerými spôsobmi, no v každom prípade by takéto zákroky mali prebehnúť dávno predtým, než sa vystavíte slnku. Ordinačné hodiny dermatológa odporúčame využiť aj vtedy, ak niektoré miesta vášho tela pokryjú vyrážky. Predstava, že slnko ich vylieči, je  prekonaná. Na prvý pohľad to tak môže vyzerať vďaka zhnednutiu a zhrubnutiu opálenej pokožky. No spomínané zhrubnutie spôsobuje ľahšie upchávanie kanálikov mazových žliaz, takže po skončení letnej sezóny môžete čeliť ešte rozsiahlejšiemu problému než pred jej začiatkom. 
 

Depilácia, depilácia, depilácia

Hladká pokožka bez chĺpkov je samozrejmou spoločníčkou trendových plaviek, a to nielen v prípade viditeľných partií vášho tela, ale aj tých najintímnejších vrátane zadočka, na ktoré sa špecializuje brazílska depilácia. Jej bezkonkurenčnou výhodou je výsledok hodný fotenia kolekcie minibikín a dlhodobý efekt trvajúci dva týždne až mesiac. S brazílskou depiláciou je vhodné začať už na jar, aby sa chĺpky do leta oslabili a preriedili. Náš salón krásy v bratislavskom Auparku uprednostňuje depiláciu cukrovou pastou z prírodných zložiek, ktorá je menej bolestivá a šetrnejšia voči pokožke než depilácia voskom. Ochlpenie v dĺžke 3-5 milimetrov totiž odstraňuje v smere jeho prirodzeného rastu a nepoškodí ani povrchové opálenie. Navyše kozmetička zakončí depiláciu nanesením upokojujúceho gélu, takže začervenanie depilovanej oblasti sa objavuje veľmi zriedka. 


Vnútorné opatrenia

Pleť znáša UV-žiarenie oveľa lepšie s dostatočnými zásobami antioxidantov. Nájdete ich v zelenine a ovocí  žltej, oranžovej a červenej farby s dostatočným obsahom lykopénu a betakaroténu. Dôležité sú aj nenasýtené mastné kyseliny v rybách, orechoch a semienkach a tiež vitamíny C, E a vitamíny skupiny B. Tento zdravý koktail by ste mali začať tráviť už niekoľko týždňov pred plánovaným slnením. Ak však uprednostňujete revolučné a pritom oveľa jednoduchšie riešenia, určite vás v salóne nadchneme novou generáciou slnečnej ochrany Océa Sun spoločnosti THALGO. Jedna kapsula denne je zárukou dlhodobého a intenzívnejšieho opálenia, žiarivej pokožky a jej ochrany proti starnutiu a dokonca aj filtrácie UV-žiarenia, ktoré by inak poškodilo fotoreceptory v očiach. Océa Sun je výnimočným mixom karoténov, esenciálnych mastných kyselín, vitamínov B3 a E, zinku, vápnika a luteínu - samozrejme získaných výlučne z výťažkov bylín a morských rias.
 

Pedikúra

Čím je brazílska depilácia vo vzťahu k plavkám, tým je profesionálna pedikúra vo vzťahu k sandálikom. Chodidlá si zaslúžia starostlivosť nielen v období, keď sú vystavené pozornosti okolia. Pri každom kroku vyvíjate na svoju nohu tlak, ktorý je trojnásobkom vašej telesnej hmotnosti a ten dosahuje pozoruhodné hodnoty aj u vychudnutých topmodeliek. Ošetrenie svojich nôh nechajte na pedikérky, nielen ak potrebujete špeciálne úpravy nechtov či šponovanie. Za procedúru s upokojujúcim kúpeľom, masážou, peelingom, úpravou stvrdnutej kože a nechtového lôžka  s výživnou maskou a výživným krémom, sa vám nohy odvďačia sviežim vzhľadom a ľahkým krokom v ústrety letným dobrodružstvám. 
 

Každodenné povinnosti

Keď do príprav na letné obdobie investujete čas a energiu, nezabudnite žiarivý vzhľad pokožky udržiavať - nielen opakovaním spomínaných procedúr. Číslom jeden je pitný režim, pretože vaša pleť potrebuje zavlažovanie aj zvnútra. Pravidelné intenzívne hydratačné ošetrenie v salóne krásy zasa dokáže hydratáciu pleti zvýšiť aj o 75% a postará sa aj o jemnú pokožku okolo očí. Opaľovacie prípravky s ochranným faktorom si vyberajte podľa toho, aký ste fototyp, pokračujte v užívaní Océa Sun a v konzumácii čerstvého ovocia a zeleniny. Možno vás poteší, že toľko ospevovaný lykopén, betakarotén a vitamín C nájdete aj v obyčajnom červenom melóne. 

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top