beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Ako podporiť krásu mihalníc

Chceme, aby boli čo najvýraznejšie, no našej starostlivosti často unikajú. Pritom sa musia vysporiadať so všetkými poveternostnými vplyvmi, naším vekom aj životosprávou. Preto by bolo fajn pripomenúť si, čo všetko si naše mihalnice zaslúžia.

Kvalitné odlíčenie

Aj keď predpokladáme, že vaša maskara obsahuje výživné látky, ktoré riasam prospievajú, je dobré nečakať s odlíčením na večernú hygienu. K mihalniciam buďte veľmi jemné. Zvoľte čo najkvalitnejší odličovač očného mejkapu a na každé oko použite samostatný vatový tampón. Najprv ho len priložte na riasy a až po niekoľkých sekundách vytierajte maskaru v smere rastu. Citlivo a dovtedy, kým riasy úplne nezbavíte nánosov. Aby aj pre vás čo najdlhšie platilo, že horných mihalníc je zvyčajne dvesto až dvestopäťdesiat. 

Výživa zvonka aj zvnútra

K dispozícii máte rôzne séra na rast mihalníc, ale skúsiť môžete aj ricínový, prípadne mandľový alebo extra panenský olivový olej. Efekt sa nedostaví okamžite, ale svojim mihalniciam tak zabezpečíte potrebnú hydratáciu a odolnosť voči polámaniu. A ak chcete podporiť ich rast, dobrú službu vám urobí aj kvalitný zelený čaj. Ponorte doň dva vatové tampóny a nechajte ich na mihalniciach pôsobiť pätnásť minút - kedykoľvek sa vám zachce. 
Podobne ako vlasy aj riasy reagujú na náš vek a kvalitu života, a teda aj stravy. Mihalniciam chutia vitamíny E, všetky zo skupiny B a tiež betakarotén a panthenol. 

Maskara alebo MYscara

Prirodzenej kráse svojich rias pomôžete nielen príkladnou starostlivosťou, ale aj kvalitnou maskarou. Pred jej nanesením šetrne nadvihnite mihalnice za pomoci klieštikov alebo kulmy na riasy. A potom pomalým ťahom od oka von naneste  maskaru - ak chcete, aj dve vrstvy. Kvalitná by sa lepiť nemala. Ale ak chcete ušetriť čas a mať riasy krásne dvadsaťštyri hodín denne bez toho, aby ste ich poškodili alebo aby sa vám rozmazali, nechajte si v Prolooku aplikovať permanentnú špirálu. Po hodinke strávenej v našom salóne krásy v bratislavskom Auparku bude MYscara zdobiť váš pohľad až dva týždne.

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top