beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Bez týchto 18-tich vecí sa na dovolenke nezaobídete! Malý kozmetický check-list

Leto je za rohom a vy už máte určite kúpenú dovolenku v nejakej fajnovej destinácii. Pripravili sme pre vás zopár tipov, na čo v žiadnom prípade nezabudnúť, keď si budete baliť kufre. 

Dámsky dovolenkový check-list

 1. Šampón a kondicionér. Nezabudnite ho dať do kufra, ktorý ide do úložného priestoru. Ak ho dáte do príručnej batožiny, pravdepodobne vám ho na letisku zabavia. To platí pre všetky tekuté prípravky, ktoré tu spomenieme. Pre úsporu miesta sa možno rozhodnete pre šampón a kondicionér 2 v 1.
 2. Vlasová ochrana proti horúčosti (tzv. heat protector). Na slnku je horúco a má to vplyv aj na kvalitu vlasov. Ak sa chcete vyhnúť farbe  vyblednutej od slnečných lúčov alebo vlasom „bež života“, určite si ho pribaľte.
 3. Lak na vlasy. Ani ochrana proti horúčosti vám nezabezpečí, že vaše vlasy budú mať dokonalý tvar. Lak na vlasy áno :)
 4. Kefa na vlasy. Nie je čo dodať.
 5. Sušič na vlasy má na toalete už takmer každý hotel, no možno sa vám zíde žehlička alebo kulma. V tom prípade však určite nezabudnite na heat protector (bod č. 2).
 6. Sprchový gél. Ak vám stačí ten hotelový, nemusíte si brať svoj.
 7. Žiletka. Aspoň jedna. Ak idete na 2-týždňovú dovolenku, určite vám nebude stačiť odstrániť si chĺpky pred odletom. U nás v salóne však ponúkame celkovú alebo lokálnu depiláciu, ktorá vám pokoj na tie 2 týždne zaručene dopraje :)
 8. Pinzeta. Nesmie chýbať.
 9. Kompletná manikúra a pedikúra. Ak sa vám predsa len nechce zaoberať na dovolenke starostlivosťou o nechty, radi vás v tomto smere na dovolenku pripravíme. Manikúra a pedikúra je naša parketa :)
 10. Zubná kefka a zubná pasta. Zabudnúť na takéto niečo sa rovná trapasu. Ostáva vám už len zháňať na tej Malorke najbližšiu drogériu.
 11. Deodorant, prípadne antiperspirant. Teplo je teplo.
 12. Vatové tampóniky. Sú naozaj multifunkčné :)
 13. Dámske hygienické potreby. Môže sa vám stať, že vaše dni prídu už počas dovolenky. Pre istotu skontrolujte kalendár. Niekedy sa však ani na ten nedá spoľahnúť. Najmä keď si po večeri dáte pohárik červeného vína.
 14. Parfém. Ak sa vám nechce „ťahať“ so sebou 100-mililitrové balenie, zaobstarajte si malý flakón do kabelky.
 15. Sprej s vodou na pokožku. V našom salóne máme pre vás sprej s morskou vodou Thalgo, ktorý výborne hydratuje a navyše fixuje make-up.
 16. Krém na opaľovanie. Radšej si vyberte ten s vyšším UV filtrom. Nechcete predsa, aby sa vám po tele začali objavovať pigmentové škvrny. Tobôž nie na tvári.
 17. Telové mlieko a krém na ruky. Hydratovať, hydratovať, hydratovať.
 18. Všetky odličovacie prípravky tak, ako sme o nich hovorili s Dankou z Akadémie krásy v Lekciách prvého dojmu. Video nájdete na Youtube.

 

Samozrejme, nesmie chýbať osuška, malá príručná lekárnička a dekoratívna kozmetika. No, to je už na vás, bez čoho sa na dovolenke nezaobídete.

Šťastnú cestu a užite si bezproblémovú dovolenku! My tu zatiaľ pre vás budeme pripravovať ďalšie zaujímave články :) Sledujte nás aj naďalej!

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top