beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Prolook patrí k svetovej špičke

Od konca septembra zdobí recepciu Prolooku v bratislavskom Auparku ocenenie Best Day Spa, ktoré salón krásy získal na celosvetovej konferencii Thalgo Worldwide Beauty Tour 2016 v konkurencii poskytovateľov spa služieb z päťdesiatich krajín. S majiteľkou a manažérkou salóna Máriou Bernáthovou sme sa porozprávali o tom, čo všetko táto prestížna cena znamená. 

thalgoProlook Beauty Intelligence Institute je oficiálne Best Day Spa. Aká informácia z toho vyplýva pre človeka, ktorý si práve vyberá salón krásy?

Je to ocenenie, ktoré sa udeľuje na základe hodnotenia odbornej poroty a podľa prísnych kritérií. Teda nie na základe verejného hlasovania, ktoré možno nejakým spôsobom ovplyvniť. Preto si tú cenu veľmi vážim. V porote totiž sedia medzinárodní školitelia, experti, vedci a majitelia spoločnosti Thalgo, ktorá je svetovým lídrom v oblasti spa kozmetiky. V Prolooku s ňou pracujeme od roku 2009 a patríme tak do skupiny 12-tisíc najprestížnejších spa, hotelov, talasoterapeutických centier a kozmetických salónov na svete, ktoré sú partnermi značky Thalgo. 

Spomínali ste, že odborná porota rozhodovala podľa prísnych kritérií. Môžete menovať aspoň niektoré z nich?

Možno by bolo dobré začať tým, že už aj samotné nadviazanie spolupráce so spoločnosťou Thalgo podlieha istým podmienkam. Ich naplnenie sledujú zástupcovia značky v jednotlivých krajinách. Na území Česka a Slovenska sú nimi pani Barbora Kábrtová a pani Lucie Kozáková z firmy BK Kosmetika. Práve z ich strany prišiel návrh na nomináciu Prolooku v kategórii Day Spa. A pokiaľ ide o tie kritériá, ktoré brala do úvahy porota, boli medzi nimi úroveň poskytovaných služieb, počet ponúkaných ošetrení, interiér salóna, prístup ku klientom, schopnosť reagovať na inovácie, ale napríklad aj kritériá, ktoré by som súhrnne nazvala vzťahmi s verejnosťou. 

Takže tá informácia, ktorú nesie ocenenie Best Day Spa návštevníkovi vášho Beauty Intelligence Institute, je, že patríte k svetovej špičke. Ako ste teda prežívali ten moment, keď vám cenu udelili?

Veľmi spontánne, s veľkou radosťou a s veľmi hlasnými pokrikmi. Udeľovanie prebiehalo na galavečeri v rámci celosvetovej konferencie partnerov kozmetiky Thalgo vo francúzskom La Baule. V našej kategórii sme boli nominovaní s dennými spa z Nemecka, Austrálie, Guyany a Južnej Afriky a vnímali sme ich ako veľmi silnú konkurenciu. Takže hoci sme si na večierku, ktorý sa konal deň pred udeľovaním, robili srandu, že nepotrebujeme žiadnu výhru v tombole, lebo si ideme po cenu, na galavečeri už naše nádeje klesali. Ale potom ohlásili "Best Day Spa, salón Prolook, madame Bernáthová" a ja som sa tak tešila, že mi ušlo skoro celé nasledujúce vyhlasovanie. Tá radosť, ktorú sme prežívali s Barborou Kábrtovou a Luciou Kozákovou, bola naozaj veľká. 

Čo táto prestížna cena znamená pre vás osobne?

Viete, keď človek robí niečo dobre, tak to cíti. Do Prolooku vkladám veľmi veľa energie, je to moja vášeň, môj životný štýl. A takéto ocenenie zvonka, ktoré nie je možné ovplyvniť verejným 

hlasovaním, dá človeku pocit satisfakcie. Rozhodovali totiž o ňom odborníci, ktorí vedia, čo oceňujú a mňa teší to uznanie mojej doterajšej práce. Navyše je veľmi príjemné, keď o vás zrazu vedia zástupcovia vašej branže z celého sveta a chodia vám gratulovať. 

A čo znamená označenie Best Day Spa pre Prolook Beauty Intelligence Institute?

Pokiaľ ide o naše nasadenie, žiadna cena ho neovplyvní. Budeme fungovať ako doteraz, možno aj viac, ale nie preto, že sme získali ocenenie, ale preto, že nás to baví a napĺňa. Áno, tá cena je veľmi príjemná, ale ošiaľ z nej mi vydržal tak dlho ako dobrý parfum. Už sa teším na ďalšie veci, do ktorých sa idem pustiť. 

A ktoré sú to konkrétne?

Napríklad ďalšie videá, ktoré ideme o chvíľu nakrúcať. Ale pokiaľ ide o spoluprácu s kozmetikou Thalgo, tam sa teším ešte viac, pretože som na konferencii videla, čo všetko nás čaká. Thalgo neskutočne rastie, nemá šancu prestať vás baviť a okrem toho je to spolupráca, ktorú by som charakterizovala samými superlatívami. 

Vy sama túto kozmetiku používate. Čím vás Thalgo oslovuje ako ženu, ktorá kráse zasvätila celý svoj život?

Predovšetkým neustálymi inováciami, dostupnosťou a filozofiou, ktorá je postavená na sile výťažkov z mora. More je zložením veľmi podobné ľudskému organizmu. A spôsob, akým Thalgo získava výťažky pre svoje produkty, má základ v serióznom vedeckom výskume, ktorý trvá už pol storočia s najvyšším rešpektom voči prírodným zdrojom. Okrem toho Thalgo ako jediná kozmetická značka má perfektne vypracovaný program výživových doplnkov, takže o krásu sa stará nielen zvonka, ale aj zvnútra. 

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top