beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Horúca versus studená. Aká voda je pre kúpanie najvhodnejšia?

Sprchovanie či kúpeľ? Horúca alebo studená voda? Prečítajte si článok a dozviete sa, ako reaguje váš organizmus na teplotu vody pri celkovej očiste.

Horúci kúpeľ ukončite sprchou s chladnejšou vodou

Na celkový kúpeľ je vhodná voda s teplotou 35 až 37 ˚C. Teplota 41 ˚C je už na hranici znesiteľnosti. Pri kúpaní v horúcej vode sa zo zanesených pórov vyplavuje nečistota, z vývodov žliaz sa uvoľňuje kožný maz, povrchové bunky zmäknú a odlúpnu sa z kože aj s nečistotou. Teplotu vody si môžete odmerať aj vodným teplomerom.

Pri horúcom kúpeli sa krv z hĺbky tela presúva do kože. Tlak krvi je nižší, preto sa treba vyvarovať prudkému vstávaniu z vane a je vhodné kúpeľ ukončiť sprchou s vlažnou až chladnejšou vodou. Po takejto sprche sa cievy v koži opäť stiahnu a krv sa vráti späť do vnútorných orgánov. Stiahnu sa póry a ochabnutá koža sa napne. 

Dokonalá relaxácia a zároveň chudnutie?

Pre dokonalú hĺbkovú relaxáciu máme u nás v salóne Prolook patentovaný prášok z morských rias Thalgo, ktorý dodá telu potrebné minerály, detoxikuje  organizmus a aktivizuje proces chudnutia. Zrýchľuje krvný obeh, metabolizmus a poskytuje fyzickú aj duševnú úľavu od celodenného napätia.  

Každodenná očista. Sprcha či kúpeľ?

Kúpať sa denne nie je vhodné. Na každodennú očistu úplne postačí sprcha. Sprchujeme sa teplou vodou, nie horúcou, a sprchovanie ukončíme chladnejšou vodou. Takou, akú znesieme. Dôkladný kúpeľ úplne stačí jeden až dvakrát týždenne. Pri menštruácii nie je vhodné kúpať sa vôbec. 

Dôvodom, prečo nie je vhodné kúpať sa denne, je to, že pri kúpaní sa zbavujeme ochranného „kyslého plášťa“, ktorý pri častom kúpaní nemá možnosť obnoviť sa. Tiež by sme mali vedieť, že peny do kúpeľa sú vhodné najmä pre mastnejšiu pokožku. Normálnu až suchú kožu priveľmi vysušujú.

Čistý uterák každý deň

Pri kúpaní aj sprchovaní by sa mal každý deň použiť čistý uterák, pretože na ňom zostávajú mikróby, zvyšky mydla, nečistoty a kožných buniek. V každom prípade, na tvár aj na intímne časti by sa mal používať osobitný uterák a v žiadnom prípade nie je vhodné deliť sa oň s rodinnými príslušníkmi :)

Po kúpeli alebo sprche je potrebné pokožku hydratovať vhodným telovým mliekom.  Pleť je nutné očistiť ešte pred kúpeľom, najmä ak je na tvári nanesený make-up. Akým spôsobom dosiahneme dokonalé vyčistenie pleti, sme si povedali s Dankou z Akadémie krásy. Video nájdete na youtube. Určite si ho pozrite :)

Sledujte nás aj naďalej. Pripravujeme pre vás množstvo zaujímavého obsahu.

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top