beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Nenechajte pokožku vysmädnúť

Všetko, čo v ProLook-u robíme pre hydratáciu vašej pleti, môžete výrazne podporiť doma. Nielen používaním prípravkov, ktoré vám odporúčame, ale aj zavlažovaním pokožky zvnútra. A že je pitie vody nuda? Tak pripájame zopár tipov, ktoré rozhodne majú šťavu. 
O hydratácii a dehydratácii sa už toho popísalo a povedalo toľko, až človek môže nadobudnúť pocit, že ak nesŕka vodu každých desať sekúnd, môže pri pohľade do zrkadla očakávať prírodnú katastrofu. Nie všetci odborníci sa však zhodujú v názore, že pocit smädu znamená stav ohrozenia. Keďže 20 % tekutín prijímame z potravy, podľa niektorých expertov stačí mať jedálny lístok s množstvom ovocia a zeleniny a napiť sa vždy, keď pocítite mierny smäd. To by malo byť pre zavlažovanie organizmu v poriadku. 


Záleží na okolnostiach

Samozrejme, v lete spotreba tekutín stúpa a od sladkých sušienok alebo zemiakových lupienkov zrejme nemôžeme očakávať také hydratačné účinky ako napríklad od jablka. Na veľkorysejší prísun vody by sme mali pamätať aj pri zvýšenej telesnej námahe, chorobe, v čase tehotenstva, ale napríklad aj pri častom popíjaní kávy alebo iných močopudných nápojov. 


Pleť pije rada

Hydratačné prípravky, s ktorými v našom salóne krásy pracujeme, sú fantastické a starajú sa aj o hlbšie vrstvy pokožky, no vnútorné zavlažovanie je ich nevyhnutným doplnkom. Nedostatok vody má za následok matnú, drsnú a povädnutú pleť, na ktorej sa v extrémnych prípadoch objavujú suché ložiská či ranky. Už strata 1,5 % vody v organizme spôsobuje miernu dehydratáciu. V jej dôsledku trpí nielen pokožka, ale každá jedna bunka v organizme. Nastupuje znížená telesná, ale aj mentálna výkonnosť, bolesti hlavy, závraty, podráždenosť, svalové kŕče, zápcha, únava či dokonca nepríjemný zápach z úst. Takže dostatok vody je dôležitý pre vaše telo rovnako ako pre vaše okolie. 


Voda nielen z pohára

Sladené nápoje do správneho pitného režimu nepatria, ale keď ide o hydratáciu organizmu, nemusíme zostať len pri vode, minerálkach a bylinkových čajoch. Príjem tekutín si môžeme spestriť ovocím a zeleninou, preto máme pre vás niekoľko šťavnatých tipov, ktoré sa môžu pochváliť vyše 90-percentným obsahom vody. Absolútnou kráľovnou je šalátová uhorka, ktorú tvorí voda až z 96,7 %. Nasledujú ľadový šalát, zeler, reďkovka, paradajka, paprika, karfiol, červený melón, špenát, jahody, brokolica, grep a nakoniec žltý melón. 

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top