beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

SALÓNY KRÁSY A MUŽI

Možno ste si už po prečítaní nadpisu povedali „Určite nič pre toho môjho.“ Profesionálny salón však má čo ponúknuť nielen nám ženám, ale i našim drahým polovičkám. Našťastie, pomaly, ale iste sa objavuje viac a viac mužov, ktorým záleží na svojom zovňajšku a pochopili, že sprchovací gél nie je jediný kozmetický prípravok určený pánskej pokožke.

TVÁROU V TVÁR

Asi najznámejší argument mužov prečo odmietajú návštevu salónov krásy je, že oni sa o seba proste starať nemusia. Priznajme si - pre väčšinu z nich napríklad starostlivosť o pleť začína a končí holením. To, že si pleť po ňom musia ošetriť, prekvapivo všetci dobre vedia. Každý už má ten svoj obľúbený balzam alebo mlieko po holení. Väčšina však netuší, že je to zúfalo málo a na míle vzdialené predstave o skutočne kvalitnej každodennej starostlivosti o seba. Je síce pravda, že mužskú pokožku netrápia vrásky až tak viditeľne ako nás. Je to však len preto, že ich pleť obsahuje viac kolagénu a vďaka testosterónu je až o 25% hrubšia. Ako sa vyhnúť zapálenej, suchej či podráždenej pokožke, ku ktorej často dochádza práve holením, ho však naučí práve odborný prístup kozmetičky. Okrem toho mu odporučí, aké výrobky by mal zaradiť do denných kúpeľňových rituálov. Váš muž tak objaví napríklad čaro pílingu, ktorý výborne rieši napríklad problém zarastajúcich chĺpkov.

NIELEN PRE ŽENY

Ako sme spomínali predsudok, že návšteva profesionálneho štúdia je striktne ženská záležitosť sa v súčasnosti síce opatrne, ale pomaly prekonáva. Na depiláciu rôznych partií tela nechodia už iba športovci. Rovnako ošetrenie nechtov vyhľadávajú okrem biznismenov a manažérov, čím ďalej viac aj bežní muži. Neprekvapí, že je to jeden z trendov, ktorý sa najskôr udomácnil v zahraničí a k nám preniká postupne.

Napriek pozitívnemu vývoju, ale väčšinu mužov „ukecáte“ na nejaký zákrok alebo procedúru, až keď sa objaví konkrétny problém. Jedným z najvyhľadávanejších je rednutie vlasov. Pre tých, ktorí s plešatosťou zmierení nie sú, je tu napríklad metóda zvaná Hair Follicle simulation, tzv. tetovanie vlasov. Koniec koncov návšteva salóna krásy má rovnaký očakávaný efekt na ženy aj mužov – vylepšiť svoj vzhľad a zvýšiť si sebavedomie. Tak ho skúste nabudúce vziať so sebou :)

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top