beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Masáž tváre doma neskúšajte! Jej výkon patrí do rúk odborníčky.

Technika kozmetickej masáže sa vyvíja už od čias antiky. Cieľom nie je len ovplyvňovanie svalov tváre, ale aj pôsobenie na všetky tri vrstvy kože. Masáž tváre zabraňuje ochabnutiu a prejavom starnutia.

Zverte masáž tváre do rúk profesionálnej kozmetičky

Masáž patrí medzi najťažšie a najzodpovednejšie kozmetické úkony. Žiadna žena si nemôže masáž tváre robiť sama. Kozmetickú masáž, ktorá má byť ozaj účinná a nie škodlivá, treba zveriť do rúk odborníčky. 

Masáž sa má robiť pravidelne, minimálne raz alebo dvakrát do mesiaca, najmä v staršom veku. Správnou masážou sa udržuje dobrá pružnosť kože.

Nesprávna masáž „vo vlastnej réžii“ môže naopak kožu povyťahovať. Obtiažnosť spočíva najmä v tom, že skúsená kozmetička musí dobre odhadnúť správnu intenzitu, aby priaznivo pôsobila na svaly a kožu. Silnejšia masáž spôsobuje zhrubnutie svalov, zvýšenú svalovú činnosť a tvorbu kožných rýh a vrások.

Na zvýšenie klzkosti kože sa pri masáži používajú oleje a mastné i výživné krémy. Prednosťou masáže v kozmetickom salóne je tiež pokoj, celkové uvoľnenie aj poloha tela. Odborne vykonaná ručná kozmetická masáž sa nedá nahradiť masážnym strojčekom, ani neprofesionálnou masážou, ktorú si urobí žena sama doma.

Účinky kozmetickej masáže tváre

Kvalitnou masážou tváre sa zlepší prekrvenie i prísun živín do pokožky. Mechanickým tlakom prstov sa ľahko odlupnú povrchové bunky kože. Uvoľňujú sa vývody mazových a potných žliaz a odstraňujú sa mazové zátky. 

Miernym tlakom na mimické svaly sa odstraňuje kyselina mliečna, čím sa zmierni pocit únavy. Zvýšeným prísunom kyslíka sa zlepší látková premena a odplavovanie škodlivých látok. Do určitej miery sa odďaľuje vytváranie vrások z únavy.

Zdôrazňujeme, že odborný postup pri kozmetickej masáži patrí do rúk kozmetičky. Hoci existujú určité všeobecné pravidlá, vždy treba postupovať individuálne podľa stavu a typu pleti.

Ak ste sa rozhodli pre kozmetickú masáž, veľmi radi vás privítame v našom salóne

Sledujte nás aj naďalej. Pripravujeme pre vás ďalší zaujímavý obsah :)

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top