beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

AKO SA O SEBA STARAŤ V TEHOTENSTVE

Tehotenstvo je krásne a fascinujúce obdobie. A o to viac zaujímavejšie, že každá žena ho prežíva inak a po svojom. Týka sa to aj zmien na pleti a pokožke celého tela. Mnoho žien má šťastie a obídu ich ako ranné nevoľnosti, tak aj  problémy so striami či padajúcimi vlasmi. Pre tie ostatné prinášame niekoľko rád, ako sa im vyhnúť alebo aspoň udržať pod kontrolou.

Zamerajme sa najskôr na pleť. Hormonálne zmeny, ktoré vo vašom tele prebiehajú počas deviatich mesiacov, si pýtajú svoju daň. Áno, často aj v podobe problematickej pleti. Stalo sa vám, že milovanú kozmetiku, ktorú ste používali roky, musíte razom vymeniť? Niekedy sa to stáva aj s najdrahšími krémami. Tie spravidla obsahujú aktívne látky, na ktoré je naša pleť zrazu príliš citlivá.  Preto pri prvých známkach precitlivenosti na kozmetiku siahnite po zložením jednoduchých produktoch na prírodnej báze. Mnohým nastávajúcim mamičkám sa osvedčila detská kozmetika alebo s výťažkami z upokojujúceho aloe vera či prečisťujúceho čajovníka. Dôležité je vždy si poctivo odlíčiť make-up a pleť čistiť a dostatočne hydratovať každé ráno aj večer.

Inou kapitolou sú vlasy a nechty. Niektorým ženám tehotenstvo prináša krásne husté vlasy a pevnejšie nechty. Iným presný opak. Ak patríte do druhej skupiny, zvážte nielen výmenu kozmetiky, ale aj užívanie zvýšeného množstva vitamínov. V tomto období potrebujete viac kyseliny listovej, vápnika, železa, antioxidanty a všeobecne vitamíny od A po Z. Na posilnenie imunity sú výborné omega 3 a 6 mastné kyseliny, ktoré kúpite bežne v kapsuliach alebo ako olej vo fľaštičkách. Zamerajte sa predovšetkým na zdravšiu a vyváženú stravu.

Starostlivosť o najnamáhanejšie časti tela ako je bruško, boky, zadok a prsia prenechajte kvalitným olejom, telovým krémom a pílingom. Zámer je hydratovať a premasírovať pokožku tak, aby sa znížila pravdepodobnosť jej popraskania a vzniku strií. Ak ste zdravá a nemáte ešte veľké bruško, môžete si dopriať aj profesionálnu masáž. Upozornite však maséra, že ste tehotná, aby bol opatrnejší. Samozrejme, nezabúdajte sa dostatočne hýbať, pravidelne cvičiť a piť dostatok čistej vody.

A ako sa v tehotenstve starať o zuby? Správna odpoveď by mala znieť – čo najpoctivejšie. Zanedbaním zubnej hygieny si môžete privolať neželané komplikácie, ktoré môžu skončiť predčasným pôrodom či až potratom. Stačí jeden malý zubný kaz alebo zápal. Na Slovensku majú tehotné ženy nárok na dve zubné prehliadky hradené poisťovňou. Neváhajte ich absolvovať. Ak bábätko plánujete, je dobré podstúpiť preventívnu prehliadku vopred a vyriešiť pred samotným otehotnením nepríjemné trhania či vŕtania. Sú totiž zákroky, ktoré sa v období tehotenstva neodporúčajú. Patrí medzi ne napríklad užitie niektorých anestetík. 

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top