beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Majte svoj vek pevne v rukách

Internet je plný fotografií škodoradostne odhaľujúcich starnúce ruky celebrít, ktoré svoj vek úspešne maskujú skvelou postavou, kozmetickým umením možného či výsledkami chirurgického zásahu. Ako však dosiahnuť, aby vekový rozdiel medzi tvárou a rukami nebol čoraz väčší? 

Ruky si zaslúžia rovnakú pozornosť ako tvár 

Pri pohľade do zrkadla zostávajú ruky bokom. No ak chcete, aby boli rovnako krásne ako vaša tvár, treba sa im príkladne venovať aj medzi návštevami nášho salónu krásy v Bratislave. Peeling či krém s obsahom antioxidantov by mali byť pre vaše ruky samozrejmosťou, rovnako ako anti-aging krém v prípade, že ste už prekročili tridsiatku. Dôležitá je aj ochrana pred UV žiarením, pretože vrásky a pigmentové škvrny sa na rukách objavujú rovnako rýchlo ako na tvári. Určite používajte rukavice - nielen ako ochranu pred zimou alebo čistiacimi prostriedkami, ale aj pre dokonalý účinok výživného krému, ktorý je vhodné nechať na rukách pôsobiť cez noc. 

Čomu sa vyhýbať?

Predovšetkým extrémom, ako sú napríklad horúca a studená voda. Horúca ruky vysušuje a studená spôsobuje stiahnutie a následné roztiahnutie kapilár, čo sa prejavuje začervenaním rúk. Preháňať to netreba ani s hydratáciou, pretože jej výsledkom môžu byť vlhké a spotené dlane. Dobre zvážte aj používanie antibakteriálneho mydla s obsahom triklosanu a radšej zvoľte alternatívu s výťažkom z eukalyptu alebo čajovníkového oleja. Medzi jednoznačné zákazy patrí aj strihanie nechtovej kožičky, ktoré môže viesť až k infekcii. Kožičku treba pravidelne zatláčať pomarančovým drievkom - samozrejme vtedy, keď je dostatočne zvlhčená a poddajná. 

Nechtom doprajte vitamíny

Hebkej pokožke rúk, ktorú získate za pomoci našich tipov, pristanú krásne nechty. Okrem príkladnej starostlivosti, ktorú by ste im v ProLooku mali dopriať každých sedem až štrnásť dní, si zaslúžia aj stravu plnú vitamínov. Aby ste si ich nemuseli všetky pamätať, tu je zoznam potravín, ktoré vašim nechtom pristanú a bolo by fajn, keby ste ich vo svojom jedálnom lístku mali čo najviac. Tak nech sa páči: mliečne výrobky, pečeň, vajcia, mäso, mušle, ryby, oriešky, sója, kukurica, kvasnice, brokolica, karfiol, špargľa, mrkva, listová zelenina, melón, pomaranče, citróny, kiwi, jahody a figy. 

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top