beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

DOMÁCE RECEPTY PRE KRÁSU

Med pre jemné ruky 

Upokojujúce a liečivé účinky medu poznajú ľudia už stáročia. Obsahuje množstvo prospešných látok vrátane vitamínov, ktoré sa využívajú nielen v gastronómii, ale aj v kozmetike. Máte v chladnejších obdobiach v roku problém so suchými a citlivými rukami? Nestíhate dokupovať krémy a masky? Skúste známe domáce zábaly, ktoré vašim rukám vrátia jemnosť a krásu. Jeden z najpopulárnejších receptov radí zmiešať niekoľko lyžíc medu s vaječným žĺtkom a kvalitným olejom. Môže byť olivový, kokosový či z rôznych semiačok. Aplikujte a nechajte pôsobiť 15 – 20 minút. A už nikdy nebudete mať nepekné drsné ruky.

Peeling pre hladkú pokožku 

A nielen hladkú, ale aj pevnú, vyživenú a na prvý pohľad príťažlivú. Ak milujete peelingy a rady skúšate nové receptúry, vyskúšajte túto. Je ideálna pre vášnivé kávičkárky a veľmi jednoduchá. Zmiešajte čerstvo namletú čiernu kávu s niekoľkými lyžicami oleja alebo mierne rozpusteným bambuckým maslom. Ak vám káva nevonia, zvoľte alternatívu s hnedým cukrom. Ten je už tradičnou súčasťou domácich peelingov na telo či pleť. Pri správnej masáži si nielen odstránite odumreté bunky z povrchu pokožky, ale ju aj úžasne prekrvíte a dodáte jej novú energiu.

Nevyhnutná hydratácia

Po každom peelingu by sme pokožke mali dopriať ošetrenie v podobe výživného krému. Cieľom je zhydratovať a udržať ju hladkú čo najdlhšie. V domácich podmienkach môžete siahnuť napríklad po týchto ingredienciách – ľubovoľný druh oleja (napr. kokosový alebo olivový), masla (bambucké, kakaové alebo iné) a vonnej esencii (z ruží, vanilky, čokolády, ovocia atď.). Všetky látky spolu vymiešate šľahačom a po dosiahnutí správnej konzistencie necháte vyhladnúť. Následne hmotou naplníte pripravenú nádobu. Výsledný produkt môžete držať v chladničke (odporúča sa najmä v lete) alebo v podmienkach izbovej teploty. Krásne zabalený poslúži aj ako darček.

Pre voňavý kúpeľ

Po náročnom dni si každý zaslúži odpočinok v podobe relaxačného kúpeľa. Spríjemnite si ho ešte viac pomocou ručne vyrobenej soli. Do väčšiny domácich receptov budete potrebovať viacero druhov solí (napr. horskú, morskú alebo iné) a prísadu, ktorá Vám kúpeľ prevonia. Spravidla sú to lupene aromatickejších kvetov alebo ovocná kôra, napríklad z citróna alebo pomaranča. Už len horúcu vodu, príjemné svetlo sviečok a Vaša chvíľku pokoja sa môže začať.

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top