beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

TIETO VÝŤAŽKY VLASOM SVEDČIA

Jednou z najdiskutovanejších tém žien po lete býva starostlivosť o vlasy. Mnohé z nás to poznajú – vyblednutá farba, vlasy suché, lámavé a zničené pod vplyvom dvojmesačných radovánok v slanej morskej vode alebo chlórom napustených slovenských kúpaliskách. Nevešajte však hlavu a neobjednávajte sa hneď na radikálne strihanie. Stačí len pohľadať tých správnych kozmetických pomocníkov a o pár dní máte vlasy ako z reklamy. 

Oleje, oleje a ešte raz oleje

Objavili ste už zázrak menom arganový olej? Ak nie odteraz sa stane vašim nevyhnutným pomocníkom pri starostlivosti o vlasy. Pochádza z Maroka a jeho vzácne zloženie bohaté na vitamín E, nenasýtené mastné kyseliny a silnú schopnosť hydratovať už poznajú ženy po celom svete. Dnes ho zoženiete ako čistý olej v bio kvalite alebo ako súčasť regeneračných šampónov, kondicionérov, masiek a zábalov. Stačí si zvoliť podobu, ktorá vám najviac vyhovuje. Okrem blahodárnych účinkov na vlasy vám (vo svojej čistej podobe) pomôže aj so slabými nechtami či problematickou pleťou. 

Ak pravidelne na jeseň bojujete so suchými vlasmi prvú pomoc im najlepšie poskytnete aj pomocou iných olejov. Aktuálny trend od najznámejších kaderníkov hovorí jasne. Okrem spomínaného arganového si do hľadáčika pridajte ružový, šípkový, kokosový či mandľový. Pri kúpe dbajte na kvalitu produktov. Dôležitá teda nie je cena, ale zloženie. Ako sa vraví, „Vy za to stojíte“. A pomocou týchto voňavých priateľov sa nabudúce leto vyhnete rozštiepeným končekom, krepovateniu i strate vitality vašich vlasov.

Niekoľko tipov na záver

Šampónom vždy umývajte vlasy dvakrát (t.j. dvakrát napeniť, dvakrát opláchnuť). Vyhnete sa tak nutnosti umývať vlasy častejšie. Až po druhom opláchnutí totiž šampón pôsobí aj na úrovni pokožky a poriadne prečisťuje.

Nikdy nečešte vlasy keď sú mokré. Počkajte aspoň do polosucha. Mokré vlasy sú krehkejšie a náchylnejšie na lámanie a mechanické poškodenie.

Kondicionér je nutnosť. Nepomáha len pri rozčesávaní. Každý vlas jemne obaľuje účinnými látkami, hydratuje a vyživuje. Aplikuje sa len na dĺžku vlasov, nikdy nie k pokožke hlavy. 

Pre udržanie zdravia a lesku svojich vlasov nezabúdajte raz za týždeň použiť masku, vlasový krém alebo zábal. Doprajete nimi vlasom luxus v podobe vitamínovej bomby, ktorý spozorujete ihneď.

Na farbené alebo teplom často namáhané vlasy (žehličkami, kulmami atď.) používajte špeciálne prípravky. Ich zloženie je špeciálne navrhnuté na ochranu štruktúry každého vlasu.

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top