beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Vrásky okolo očí: Čo zaberie?

V prvom rade prevencia. Pokožka očného okolia má len pol milimetra, preto sa z nej dá čítať pribúdajúci vek, všetok váš smiech aj plač, UV žiarenie, kozmetické prehrešky, aj nezdravý životný štýl. Ako teda tvorbu vrások okolo očí držať na životnom minime?

Filtrujte slnko

O škodlivom vplyve UV žiarenia na pleť sme písali už niekoľkokrát a pre okolie očí to platí dvojnásobne. Krémy a mejkap s dostatočným ochranným faktorom sú základ, ale v tomto prípade nestačia. Len s kvalitnými slnečnými okuliarmi máte istotu, že nebudete mimovoľne žmúriť a vyrábať si vrásky na počkanie. A ak potrebujete dioptrie, okuliare sú povinné. 

Poctivo odličujte

Únava neospravedlňuje. Naozaj nie. Používajte špeciálny odličovač očí s vitamínmi A, E a F a s látkami, ktoré jemnú pokožku zregenerujú a spomalia tvorbu vrások - napríklad s výťažkami aloe vera, kolagénom alebo ceramidmi. 

A zvlhčujte

Z ponuky očných krémov si vyberajte tie, ktoré naozaj fungujú. Odporučiť vám môžeme Silicium Eye Cream značky Thalgo s obsahom morského siliciového komplexu, ktorý hydratuje, vyhladzuje a vypĺňa vrásky, redukuje opuchy a tmavé kruhy. Riasy, ktoré obsahuje, chránia kyselinu hyaluronovú v pleti, ktorá spolu s kremíkom podporuje bunkovú regeneráciu. Ak cítite, že starostlivosť o očné okolie potrebujete zintenzívniť, príďte si do nášho salónu krásy v bratislavskom Auparku po intenzívnu masku, ktorú zapracúvame pomocou masážnych okuliarov Thalgo. 

Jedzte a pite pre svoju pleť

Vitamíny A, C a E, biotín i lykopén sú kľúčovými v prevencii proti vráskam. Preto by ste si mali pochutnávať najmä na ovocí a zelenine, ktoré ich obsahujú, alebo si aspoň zaobstarať adekvátne výživové doplnky. Zoznamy prírodných lahôdok s najvyššími hodnotami antioxidačných schopností vedú koreniny a bylinky, napríklad klinčeky, oregano, tymián či škorica. A nezabúdajte na čistú vodu. Desať až dvanásť pohárov je v boji proti vráskam tak akurát. 

Vyspite sa doružova a dohladka

Pri nedostatku spánku produkuje telo nadmerné množstvo kortizolu - hormónu, kvôli ktorému koža stráca elasticitu. Mimochodom, tento hormón je zadobre aj so stresom, kofeínom či syndrómom vyhorenia. Doprajte si preto výdatný spánok, ktorý vám zabezpečí dostatočnú produkciu rastového hormónu. Ten totiž elasticitu pokožky naopak podporuje a stará sa o jej mladistvý vzhľad. A ak chcete využiť spánok v prevencii proti vráskam úplne dokonale, spite na chrbte. Ostatné polohy totiž zanechávajú na tvári nástenné maľby konkurujúce Altamire. 

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top