beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

Starostlivosť o pleť chutí výborne

Na vašom oslnivom vzhľade nám záleží aj v čase medzi vašimi návštevami  ProLooku. Osobné konzultácie tento raz dopĺňame o zoznam potravín, ktorých konzumácia podporuje všetko, čo si doprajete v našom salóne krásy v Bratislave. Zoznam sme zostavili tak, aby ste si pri starostlivosti o pleť čo najviac zamaškrtili:)

Červený melón je pánom hydratácie

Pleť by mohla vyhlásiť zrelý červený melón za jedno z najväčších pozitív letnej sezóny. Napriek sladkej chuti neobsahuje až tak veľa cukru ako melón žltý a 95-percentný podiel vody je zárukou potrebnej hydratácie. Melón je výborným zdrojom antioxidantov, ktoré sú účinné v boji proti voľným radikálom zodpovedným za viditeľné príznaky starnutia, ako sú napríklad jemné vrásky. 

Horká čokoláda pre hladšiu pleť

Myslíme tým kvalitnú čokoládu s minimálne 80-percentným podielom kakaa. Obsahuje flavonoidy, ktoré chránia pred nežiaducimi účinkami slnečného žiarenia, zjemňujú drsnú pokožku a doprajú jej zdravší vzhľad. 

S jahodami proti upchatým pórom

Ak váš organizmus reaguje na jahody pozitívne, pokojne si ich doprajte ponorené do spomínanej horkej čokolády. Ako chutnejšie by mohla vyzerať starostlivosť o krvotvorbu či imunitu? Jahody bodujú aj v podobe rôznych masiek. Pomáhajú problematickej pleti, pretože prispievajú k jej obnove a čistia upchaté póry. 

Avokádo vás rozžiari a postará sa o nechty

Hladká, žiarivá, hydratovaná pleť a zdravé nechty. To všetko dokáže zabezpečiť avokádo najmä v prípade, ak sa vyhýbate živočíšnym tukom. Vitamíny A, C a E, draslík, horčík, kyselina listová, bielkoviny a nenasýtené mastné kyseliny sú ideálnym koktailom na konzumáciu aj na prípravu pleťovej masky. 


Bataty spevnia pokožku

Už jeden stredne veľký sladký zemiak vám zabezpečí dennú dávku vitamínu A a viac ako dve tretiny dávky vitamínu C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu zodpovedného za pevnosť a pružnosť pokožky. Bataty okrem betakaroténu obsahujú železo a kyselinu listovú, za ktoré sa vám poďakuje organizmus celkovo. 

Paradajky za mladistvý vzhľad

V boji proti voľným radikálom spôsobujúcim starnutie slávi úspechy aj rajčina. S úctyhodným obsahom lykopénu je vynikajúcim ochrancom proti negatívnym účinkom ultrafialového žiarenia. Lykopén sa vstrebáva najlepšie po tepelnej úprave, preto odporúčame čokoľvek, čo sa vám z rajčín podarí uvariť. 

Citróny proti fľakom a nečistotám

Citróny sú slávne svojím jemným bieliacim účinkom. Dokážu rozjasniť pleť, zbaviť ju nečistôt, ktoré upchávajú póry, zredukovať stopy po akné aj tmavé fľaky. Svojej pleti pomôžete už aj jedným pohárom teplej vody s medom a citrónom denne. 

S paprikou za uvoľňovanie toxínov

A čo tak paprika? Nemusíte sa obmedziť len na jej červenú podobu s vysokým  podielom "céčka" a antioxidantov. Štipľavejšia forma s vyšším obsahom kapsaicínu podporuje uvoľňovanie toxínov z pokožky. 

Jablká proti nežiaducim účinkom slnka

Ak jablká, tak jedine so šupkou. Práve tam sa nachádza silný antioxidant kvercetín, ktorý chráni pred škodlivými účinkami slnka. Významný je aj podiel vlákniny, ktorá podporuje peristaltiku čriev a vyprázdňovanie, čo je nevyhnutné pre čistú pleť bez upchatých pórov. 

Mrkva ako povinná jazda 

O mrkve a betakaroténe sa toho popísalo už veľa. Napriek tomu sme ju v našom zozname nemohli vynechať. Medzi hlavné dôvody patria priaznivé účinky betakaroténu pri predchádzaní pigmentovým škvrnám a tiež jeho nepostrádateľnosť pre tvorbu vitamínu A, ktorý spomaľuje proces starnutia. 

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top