beauty intelligence institute

+421 915 720 518 | prolook@prolook.sk

STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU PO DEPILÁCII

Depilácia – jedna z procedúr, ktoré sme ochotné podstúpiť pre krásu napriek nepríjemným pocitom či až bolesti. Našťastie, dnes už poznáme aj šetrné odstraňovanie neželaných chĺpkov, ktoré nám a najmä našej pokožke nedáva až tak zabrať. Tak či onak, po každej depilácii či už doma alebo v profesionálnom salóne, je dôležitá aj tzv. „starostlivosť po“.

Ak sa rozhodnete zveriť do rúk odborníkom, starostlivosť po depilácii je už v cene samotnej procedúry. Ako sa s ňou však popasovať v domácich podmienkach? A prečo ju vlastne treba robiť? Dobrých dôvodov je hneď niekoľko. Či už uprednostňujete klasické holenie žiletkou, depiláciu voskom či cukrom, epiláciu alebo inú techniku , vaša pokožka je citlivý orgán a na každý zásah zvonka reaguje. Správnou starostlivosťou nielen zabránitejej vysušovaniu, ale ju aj upokojíte a zvláčnite.

Koľko ľudí - toľko chutí, vraví sa. Dá sa to povedať aj v tomto prípade. Niektorým ženám vyhovujú krémy,iným oleje, spreje alebo tinktúry. Pokožka každej z nás je inak citlivá a inak reaguje na samotnú depiláciu, rovnako ako na kozmetiku všeobecne. Mnoho profesionálov preferuje prípravky bez parfumácie a alkoholu.Sú totiž známe tým, že nevysušujú a je pri nich menšia pravdepodobnosť negatívnej reakcie. Treba však dodať aj to, že alkohol dezinfikuje, čo je takisto dôležité. Po depilácii sa nám totiž do raniek môžu dostať baktérie, ktoré sa prirodzene nachádzajú na povrchu kože. Môže tak zvniknúť nepríjemný zápal, tzv. folikulitída. Vhodnou dezinfekciou jej teda vieme jednoducho predísť. Iným problémom, ktorý sa môže objaviť v dôsledku podcenenia správneho ošetrenia pokožky je známe zarastanie chĺpkov. Výbornou prevenciou v tomto prípade je pravidelné používanie pílingu. Neodporúča sa však tesne po samotnej depilácii, kedy je pokožka najzraniteľnejšia.

Čo sa týka jednotlivých prípravkov „po“, veľmi obľúbená pre svoje hydratačné a upokojujúce účinky je kozmetika s výťažkom z aloe vera. Môžete si ju pestovať aj doma a v prípade potreby si odlomeným kúskom natrieť danú časť tela. Prečisťujúce a dezinfekčné vlastnosti má zase čajovník. Nie každému vyhovuje jeho lekárenská vôňa, mieša sa preto často s inými bylinkami. A potom sú tu rôzne domáce odvary – napríklad výluh z čierneho čaju či iných rastliniek - levandule, medovky, harmančeka a mnohých iných. Pre šikovnejšie ruky nie je problém urobiť si z nich domáci liečivý krém alebo olej. K dispozícii potom budepri rôznych príležitostiach precelú rodinu.

sledujte nás na sociálnych sieťach

najčítanejší článok

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top